درباره این تارنما

تارنمای ابیورد با هدف بوجود آوردن پایگاهی برای جمع آوری اطلاعات، مدارک، و تصاویر مربوط به روستائی که امروز یکی از محلات شیراز بنام ابیوردی و یا بلوردی بحساب می آید میباشد. افزایش جمعیت و مهاجرت روستائیان به شهرها در چندین دهه اخیر باعث گسترش بی سابقه شهر شیراز گردیده و دهاتی چون چوگیاه، قصرالدشت، و ابیوردی هم اکنون بصورت محلاتی از شهر شیراز در آمده اند.

ابیوردی که در گذشته نه چندان دور توسط گروهی از عشایرترک زبان ایل بلوردی (ابولوردی، ابیوردی) در حومه شیراز تأسیس شده بود میرود که با ورود مهاجرین غیر بومی به محله و مهاجرت خانوادهای قدیمی و فرزندانشان به نقاط دور و نزدیک هویت وجودی خود را بتدریج از دست دهد.

امید است که این تارنما بهمراه تارنماهای مشابه اینترنتی و همچنین کتابهای با ارزشی همچون "از باورد یا ابیورد خراسان تا ابیورد یا ابوالورد فارس" نوشته مظفر قهرمانی ابیوردی و "ابیوردی دیار ترکان پارسی گوی" نوشته سرکار خانم زهرا حیدری بتوانند قدم مؤثری در شناخت و حفظ تاریخ، هویت، و سنن این قوم باشد.

بدیهی است که دسترسی به اهداف این پایگاه بدون همکاری، همراهی، و اظهار نظر شما و دیگر علاقمندان میسر نخواهد بود. آنچه که باعث موفقیت این تارنما میگردد اظهار نظرات سازنده و عملی و همچنین علاقه به دسترسی قراردادن مدارک و تصاویر در اختیار شما در معرض دید دیگران است.

برای همکاری و یا پاسخ گوئی به سؤالات لطفاً با  behrooz@persianmail.com تماس حاصل فرمائید.